Naším cílem je podporovat duševní zdraví dětí i dospělých, přecházet duševním onemocněním a léčit je tak, aby každý mohl dostat tu nejlepší a na míru vytvořenou podporu a péči. Zaměřujeme se na oblasti, které stály a často dosud stojí „mimo hlavní proud“, tedy i zájem odborné veřejnosti a v důsledku toho jsou pro klienty diagnostické a terapeutické služby nedostatečně rozvinuté a málo dostupné. Máme zázemí celé řady špičkových odborníků a spolupracujeme s odbornými českými i zahraničními organizacemi a univerzitami. Naše zkušenosti čerpají z evidence-based postupů, přinášíme inovativní a efektivní metodiky ze zahraničí.

Zakladatelka E-clinic, prof. MUDr. Hana Papežová, CSc. se více než 30 let zabývá klinicky i výzkumně léčbou poruch příjmu potravy (PPP), psychoterapií pro klienty a jejich rodiny, a systematickým vzděláváním odborníků, kterých je v ČR velký nedostatek. Pro odborníky pořádáme mezinárodní interdisciplinární konferenci o poruchách příjmu potravy a obezitě, a 4-letý psychoterapeutický výcvik akreditovaný pro zdravotnictví.

Před téměř 10 lety jsme začali zkoumat také s PPP spojená další psychiatrická onemocnění a poruchy (jako jsou deprese, úzkosti, poruchy pozornosti a hyperaktivita v dospělosti - ADHD) postupně tak vznikal samostatný komplexní program pro dospělé s ADHD, jediný v ČR.

Před rokem 2015 jsme se začali stále intenzivněji zabývat cestami, jak efektivně závažnému onemocnění PPP předcházet. Z řady výzkumů vyplývá, že kromě specifické prevence a časné intervence pro dospívající, kteří jsou již v riziku, je efektivní podpořit psychosociální dovednosti již u malých dětí, tedy ještě před vznikem potíží. Pokud včas děti naučíme, jak se lépe vypořádat s náročnými situacemi jak v rodině (např. rozvod rodičů, ztráta blízké osoby), tak ve škole, jak řešit konflikty, být sebevědomí a nehodnotit se očima druhých, jak zvládat své negativní emoce a říci si o pomoc, pomůžeme jim k tomu, aby se dokázaly lépe vypořádat s psychickými problémy v adolescenci a dospělosti. Do ČR jsme tak spolu s partnery přinesli celosvětově rozšířené evaluované metodiky Zipyho a Jablíkových kamarádů na podporu duševního zdraví dětí, a školíme v nich pedagogické pracovníky. Systematické metodiky rozvoje „copingových“ dovedností pro duševní zdraví, které by opakovaně prokázaly svojí efektivitu, jsou pro děti MŠ a 1.stupně ZŠ v ČR zcela jedinečné. 

V oblasti prevence se v rámci mezinárodního projektu ChildTalks+ zaměřujeme také na rizikovou skupinu dětí z rodin, ve kterých rodiče trpí duševním onemocněním.

 

Zakladatelkou a statutární zástupkyní je prof. MUDr. Hana Papežová, Csc.

Správní rada E-clinic, z.ú.:
Mgr. Jana Gricová, programová ředitelka
Mgr. Eliška Ředinová, správní ředitelka
Markéta Bochinová Borlová

Vedoucí programových oblastí:
ADHD v dospělosti: Mgr. Tereza Štěpánková, PhD.
Prevence: Mgr. Pavel Dosoudil

Kontakty

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marie Eliášová, koordinátorka - objednání klientů: 775 715 478

Adresa a sídlo organizace: E-clinic, z.ú., Kouřimská 2350/3, 130 00 Praha 3. IČ: 40612384.
Č. účtu: 35-714140267/0100

Kancelář: Olšanská 55/5, 130 00 Praha 3.

 

Attachments:
Download this file (eclinic_english.pdf)Information in English[ ]732 kB
Back to top